Kini nga giluto nga cod usa ka snap aron maandam. Ug bisan ang mga bata nga dili kasagaran sama sa isda mahibaw-an nga kini nga resipe tungod sa cornflake crumb topping. Kini nga crunchy ug savory ug gihimo sa usa ka butang nga nahimo na sa mga bata - cornflake mumo!
Sulayi ang pag-alagad niini nga bakalaw uban sa sinangag nga patatas ug berde nga mga liso nga adunay mga walnuts ug browned butter.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kutsara. lana sa oliba
- 1 kilo nga cod fillet
- 1 ka kutsara nga Dijon mustard
- 1/2 tasa nga nahugno sa cornflakes
- 1 ka kutsara ang natunaw nga mantekilya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og hurno ngadto sa 400 degrees F. Drizzle nga lana sa oliba sa usa ka linuto sa kalaha.
- Ibutang ang mustard ibabaw sa mga tarogo sa cod.
- Pag-uswag uban ang mga cornflake nga mumho ug nangatunaw nga mantekilya. Isablig sa ibabaw sa mga tarogo nga bakalaw , pag-unay sa imong mga tudlo aron sa pagsiguro nga ang mga mumho mosunod.
- Ibutang sa giandam nga linuto sa kalaha.
- Magluto 15-20 ka minutos, hangtud nga ang isda malaragway sa tibuok ug dali nga mga tipik sa usa ka kakha.
Ang oras sa pagluto magdepende kon unsa ka baga ang mga fillet. Check sa 15 minutos. Kung dili buhaton, ipadayon ang paglutaw, pagsusi matag 2 ka minuto hangtud mahuman.
Ayaw Pagdumala: Mga Isda nga Mga Isda alang sa mga Bata
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 165 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 71 mg |
| Sodium | 299 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 24 g |