Ang Godfather usa ka nindot ug yano nga ilimnon nga hingpit alang sa mga panahon nga imong gibati nga sama sa pagsagol sa usa ka maayong Scotch.
Ang dakung butang mahitungod niining sayon nga sinagol nga ilimnon mao nga dili kini nagtakuban sa whiskey; Hinunoa, kini nagpalambo lamang niini sa gamay nga palami. Maayo kini uban sa pipila ka mga mid-to high-range nga blended Scotch , bisan gusto nimo nga sulayan usab ang imong paborito nga single malt .
Ang usa makahimo sa koneksyon sa "The Godfather" nga mga salida tungod kay kini nga ilimnon naggamit sa matam-is nga liqueur nga Italian, amaretto. Kini usab usa ka hinay-sipsip nga pagbati. Ang usa dali nga maghunahuna nga kini usa ka ilimnon nga si Don Corleone tingali anaa sa iyang lamesa samtang naghunahuna sa pabor sa adlaw sa kasal sa iyang anak nga babaye.
Nahiangay, ang Inahan nga babaye mao ang sama nga cocktail, usa ka gamay nga mas hinay, ug mipili alang sa vodka sa Scotch.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces Scotch whiskey
- 1/2 onsa
- amaretto liqueur
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagtukod sa mga sangkap sa daan nga bildo nga adunay ice cubes.
- Pag-aghat nga maayo .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 154 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |