Kini nga mga singsing sa kalabasa nga mga glazed lightly sa usa ka malaksot maple sagol, unya giasal. Kini usa ka lamian nga panit sa bisag unsang higayon. Malipay nga kamatuoran: ang panit sa delicata nga kalabasa hingpit nga kan-on. Ang sulod nga unod adunay tam-is, malumo nga palami nga ang mga bata ug mga hamtong managsama.
Dugang nga Winter Squash
- Ang Acorn Squash Recipe Gamit ang Honey ug Granny Smith Apples
- Hinay nga Cooker o Nagkaon nga Carnival Squash
- Nagluto Maple ug Brown Sugar Butternut Squash
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 medium delicata kalabasa
- 2 ka kutsara ang natunaw nga mantikilya
- 2 ka kutsara
- maple syrup
- Dash ang asin sa dagat
- Dash ground cardamom (o kanela)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsunud sa usa ka pan nga gilay-on sa jelly (o linuto sa kalaha nga adunay mga kilid) uban ang nonstick foil. Paggiok sa foil o spray nga dili spray sa pagluto.
- Guntinga ang kalabasa ngadto sa 1-pulgada nga baga nga mga lingin; pag-scoop sa matag liso.
- Sa usa ka panaksan, itaboy ang kalabasa sa nangatunaw nga mantikilya ug maple syrup. Ibutang ang kalabasa sa giandam nga foil-lined pan. Isablig lightly sa asin ug sa cardamom o cinnamon.
- Magaluto sa 350 F sulod sa 35 ngadto sa 45 minutos, magliso sa usa ka bahin sa tunga sa panahon sa pagluto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 59 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 28 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |