Kini usa ka lab-as nga salad sa patatas nga dad-on ngadto sa usa ka cookout o himoon kini alang sa summer potluck event. Ang resipe usa ka paborito sa pamilya, gibahin sa among forum ni Maddy. Ang salad hingpit alang sa usa ka potluck o dako nga panagpundok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka libra pula nga patatas
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkiskis sa pula nga sibuyas
- 1 hugpong nga berde nga mga sibuyas, matahum nga mga tinadtad
- tinadtad nga dill pickles. sa pagtilaw
- 2 tasa sa mayonnaise, o sa pagtilaw
- 1 pakete nga dry buttermilk ranch dressing
- 1 kilo nga maayo nga kalidad nga flaked crabmeat
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit ang mga patatas, kon gusto. Guntinga ang mga patatas ngadto sa gagmay nga mga chunks ug ibutang sa usa ka dako nga saucepan.
- Tabuni ang mga patatas sa tubig ug dad-a sa usa ka hubag sa taas nga kainit.
- Bawasan ang kainit sa medium-low ug ipadayon ang pagluto sulod sa mga 10 minutos, o hangtud nga ang mga patatas malomo.
- Pag-ilalom ug pabugnawa ang mga patatas.
- Sa samang higayon, pagputol sa pula ug berde nga sibuyas ug mga prutas. Combine ang mga cooled patatas sa mga sibuyas ug mga pickles sa usa ka dako nga panaksan.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang mayonnaise ug ranch dressing. Pag-adto sa pagsagol.
- Idugang ang igo sa mayonnaise nga sagol sa patatas nga patatas sa palami ug basaha ang gusto.
- Pag-ayo sa tanan nga mga sagol; pagtilaw ug pagdugang sa asin ug paminta, kung gikinahanglan.
- Palambuon ang salad sulod sa pipila ka oras o tibuok gabii.
Mahimo Ka Usab
- Naughty Baked Potato Salad
- Patatas Salad Uban sa mga gisantes
- Mainit nga Patatas sa Salad nga May Mga Green Bean
- Picnic Potato Salad
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 536 |
| Total Fat | 35 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 55 mg |
| Sodium | 615 mg |
| Carbohydrates | 41 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 15 g |