Kon malingaw ka sa hummus, gusto nimo ang ful, usa ka Middle East fava bean dip pagpahinumdom sa mas nailhan nga pagkaylap nga gihimo sa mga chickpeas. Ang tradisyonal nga paagi sa pagtagamtam niini gikuha sa mainit nga pita nga tinapay alang sa pamahaw, bisan kini mahimong kan-on bisan unsang oras sa adlaw. Kini nga resipe sobra ka yano - walay pag-init sa mga lugas nga gatas nga gikinahanglan!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 makahimo sa
- fava beans
- 1 teaspon nga ginunting nga ahos (o 2 ka cloves maayong pagkaluto)
- 1/2 teaspoon nga lemon juice
- 1 ka kutsara nga tahini
- Pinch nga asin
- 3 ka kutsarang init nga tubig
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- Opsyonal nga garnish: parsley (matahum nga mga tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepot, isagol ang fava beans (uban sa liquid), minced nga ahos, ug lemon juice . Dad-a sa usa ka hubag. Kuhaa gikan sa kainit.
- Hugasi ang sobra nga likido ug coarsely mash fava beans uban sa kakha. Balik sa ubos nga kainit. Idugang ang tahini ug asin. Idugang ang tubig ug lana sa oliba , usa ka kutsara sa usa ka higayon, ug pagpalihok sa gusto nga pagkamakanunayon. Idugang ang tubig o lana sa oliba, kon gikinahanglan. Hosanayan uban sa parsley, kon gusto.
- Pag-alagad alang sa pamahaw uban sa mainit nga pita nga tinapay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 127 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 59 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 6 g |