Ang Kubbeh usa ka gamay nga bulsa nga minasa nga gisudlan sa yuta nga karne ug pine nuts . Ang Kubbeh alang sa sabaw sagad nga gilat-an, samtang ang Kubbeh nagsilbi sa usa ka platter nga pinirito. Ang mga grocery sa Israel ug nagkadaghan sa Estados Unidos nagtanyag og frozen nga mga pakete sa Kubbeh nga andam nga ihulog ngadto sa sabaw sa utanon . Himoa kini nga tradisyonal nga resipe alang sa kosher Kubbeh Soup, o Marak Kubbeh sa Hebreo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 nga tasa nga lana sa utanon
- 1 sibuyas, tinadtad
- 3 ka kutsara nga tomato paste
- 3 carrots, giputol
- 3 zucchini, putlon sa mga rounds
- 2 tablespoons chicken powder nga sabaw
- 1 teaspoon nga paprika
- 1 ka kutsara nga asukar
- 1 teaspoon nga lemon asin
- 1 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 10 ka tasa (2 1/2 ka litro) nga tubig
- 1 ka paketeng frozen kubbeh
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa usa ka pan. Ibuhos ang sibuyas hangtud nga transparent.
- Idugang ang tomato nga hinay-hinay ug initon.
- Pun-a ang sabaw nga adunay 2 1/2 ka litro o 10 ka tasang tubig.
- Pag-agos sa tomato ug sibuyas nga sibuyas gikan sa skillet ug mga carrot.
- Dad-a sa usa ka hubag.
- Idugang ang zucchini, mga panakot, ug frozen nga Kubbeh.
- Ibalik ang siga, ug magluto, tipik nga gitabonan, sulod sa laing 20-30 ka minuto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 121 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 260 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |