Ang watermelon usa ka bugnaw ug makapahayahay nga pagtagad sa ting-init apan komosta kadtong mga delikado nga binhi? Ang sinangag nga mga binhi sa semilya mao ang hingpit nga snack nga pagkaon! Sulayi ang sinangag nga mga binhi sa piso sa dapit sa sunflower nga mga liso o mani alang sa sunod nga snack.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka tasang hilaw nga watermelon nga mga binhi
- 1 ka kutsara nga asin
- 1 tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Tiguma ang mga binhi gikan sa pakwan ug ibutang sa colander . Siguroha nga gamiton lamang ang itom nga binhi. Ayaw gamita ang gagmay, puti nga mga binhi.
- Hugasan nga maayo sa colander aron makuha ang bisan unsang sobra nga pakwan.
- Sa higayon nga limpyo, ipakaylap sa bisan usa pa nga layer sa usa ka sheet sa cookie ug tugoti nga mamala. Ang pagpagawas sa gawas sa direkta nga adlaw mao ang usa ka maayong pamaagi. Ang mga binhi mahimo nga pattanan nga uga, apan mas maayo ang sinugba kon kini bug-os nga uga.
- Sa usa ka pan sa panaksan, ibutang ang mga binhi sa semilya sa medium nga taas nga kainit ug pabalhin hangtud ang mga binhi nga sinangag. Sa usa ka tasa sa tubig, idugang ang asin ug pukuton hangtud matunaw.
- Ibubo ang tubig nga asin ngadto sa pan ug usisaa usahay hangtud moubos ang tubig.
- Sa higayon nga mahimo, tuguti ang mga binhi nga pabugnawon sa dili pa ang pagpagawas ug pagpangaon.
- Ang mga binhi sa watermelon mahimo usab nga toasted sa oven sa 325 degrees sulod sa 15-20 ka minuto. Hugasan ug uga sama sa ibabaw.
- Pag-spray sa mga binhi sa spray sa pagluto ug isablig nga parehas sa asin. Tugoti nga bugnaw sa hingpit sa dili pa mokaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 23 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3,491 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |