Sa niini nga pinggan, ang gamay nga matam-is nga pahumot sa kalabasa nahulipan pinaagi sa kainit gikan sa mga chili ug ang tanginess gikan sa hilaw nga mangga nga powder. Pag-alagad kini sa mainit nga chapatis (Indian flatbread).
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Mga 1 lb. (500 gms) nga kalabasa, mga liso nga gikuha, guntinga sa 1 "cubes (ibutang o kuhaa ang panit ingon sa gusto nimo)
- 2 ka dagkong sibuyas ang hinay-hinay
- 3 tbsp. matahum nga mga tinadtad nga ahos
- 3 ka uga nga pula nga mga chili
- 1/2 tsp. fenugreek nga binhi
- 1 tsp. mga liso sa cumin
- 1/2 tsp.
- turmeric powder
- 1/2 tsp. pula nga chili powder
- 1/2 tsp. hilaw nga mangga nga powder
- 1/2 tsp. asukar
- 2 tbsp. utanon / canola / sunflower nga lana sa pagluto
- Pagtilaw sa asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang lana sa usa ka flat nga pan ug idugang ang mga liso sa cumin ug fenugreek ug fry hangtud nga hunong ang pag-ulbo.
- Idugang ang uga nga pula nga mga chili ug fry sa tunga sa minuto.
- Idugang ang ahos ug mga sibuyas ug fry hangtud ang sibuyas hinay.
- Idugang ang powdered nga mga panakot ug maayo ang pagkalubong. Magluto alang sa 2 ngadto sa 3 ka minutos.
- Idugang ang pumpkin, asukal ug panahon uban sa asin. Mix maayo.
- Magluto hangtud nga kalabasa ang humok. Isablig sa usa ka gamay nga tubig kon gikinahanglan lamang.
Pag-alagad uban sa mainit nga Chapatis ( Indian flatbread ).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 102 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 233 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 6 g |