Dili gayod kini nga panapton nga mahalon, apan dili usab kini mahal: kini ang hingpit nga solusyon alang sa ubos nga yawi nga makalingaw diin kinahanglan nimo nga pakan-on ang daghang mga tawo. Unsa ang usa ka Johnny Marzetti? Usa kini ka karne sa karne ug noodle nga gitawag nga ngalan sa restawran.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 medium nga sibuyas, tinadtad
- 1 clove nga ahos, minced
- 1 clove nga ahos, minced
- 1 ka libra nga lean ground beef
- 1 mahimo (6 onsa) tomato paste
- 1 1/2 ka tasang tubig
- 2 lata (4 ounce ka matag usa) nga ginunting nga mga uhong, nga dili gidili
- 1 tasa nga tinadtad nga celery
- 1 green bell pepper, tinadtad
- 1 teaspoon nga suka
- Salt ug pepper sa pagtilaw
- 8 ka ons nga ginunting nga keso sa Cheddar
- 8 ka onsa nga mga broad noodles
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagtunaw sa mantekilya; idugang ang mga sibuyas ug ahos ug magluto hangtud mahumok.
- Idugang ang karne sa yuta; magluto hangtud nga browned.
- Pag-agay sa tomato paste, tubig, uhong nga adunay likido, celery, green pepper, suka, asin, pepper, ug keso.
- Pagmasa 15 ngadto sa 20 minutos.
- Magluto ang mga noodles hangtud nga malumo lamang sa pabukal nga salted water.
- Dayon pakuhaa kini sa sarsa.
- Tabuni ug magluto hinay sulod sa 30 minutos, o magaluto sa 350 ° sulod sa 30 ngadto sa 45 minutos.
Mas Gusto Ka? Susihon kining mga resipe:
Beef Noodle Soup
Burgundy nga Karne ug Noodles
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 568 |
| Total Fat | 31 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 151 mg |
| Sodium | 523 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 46 g |