Kining makahimsog, lamian nga manok mao ang usa ka bugkos nga sinugba sa usa ka adlaw-adlaw nga puthaw nga karne, ug ang homemade kinahanglan nga mas maayo kay sa usa ka precooked rotisserie chicken. Kini nga manok nagkinahanglan lang og pipila ka mga minuto aron makaandam, ug magluto sulod sa usa ka oras.
Tan-awa usab
Gipasinaw nga Chicken nga Gipangula ang Rub
Tinapay nga sinugba nga sinugba
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tibuok nga manok, mga 4 ka libras
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 nga sili nga sibuyas nga sibuyas
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga dahon
- 1/2 teaspoon nga paprika
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1/4 ka kutsaritang ahos nga powder
- 1/2 nga sili nga sibuyas nga sibuyas
- 2 ka kutsara
- lana sa oliba
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 450 F.
- Ibutang ang usa ka atabay nga maayo nga 10-pulgada nga puthaw nga kalan- on sa oven ngadto sa kainit.
- Isablig ang lungag sa manok uban ang asin ug paminta.
- Pagsagol sa 1/2 ka kutsarita nga asin, sibuyas nga powder, thyme, paprika, pepper, bawang nga powder, sibuyas nga powder, ug lana sa oliba. Guntinga ang tibuok nga manok.
- Pag-ayo sa pagtangtang sa mainit nga panit gikan sa oven ug ibutang sa usa ka puthaw nga metal. Ibutang ang manok sa skillet ug balik sa oven. Bawasan ang temperatura sa oven ngadto sa 400 ° F.
- Ipaluto ang manok sulod sa mga 50 ngadto sa 60 ka minuto, hangtud nga ang instant-read thermometer o oven nga pag-usisa mag-registro labing menos 165 F sa kinabag-an nga bahin sa usa ka paa.
- Himoa nga ang manok magbarug alang sa mga 10 minutos sa dili pa pagkulit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1121 |
| Total Fat | 67 g |
| Tulas nga Tambok | 18 g |
| Unsaturated Fat | 29 g |
| Cholesterol | 380 mg |
| Sodium | 356 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 120 g |