Ang couscous mahimong maandam sa 5 minutos lamang. Pagsunod lamang sa mga instruksyon sa pakete alang sa dili maalamon, malambot nga couscous matag higayon. Ingon sa usa ka lagda, usa ka 1/3 nga tasa sa uga nga couscous mohatag og usa ka kopa sa linuto nga couscous. Ginarekomendar nako ang paggamit sa tibuok nga couscous sa trigo aron mapataas ang imong pagkaon sa fiber. mag-alagad uban sa pipila nga sinugba nga manok o salmon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasang nagluto sa tibuok trigo nga couscous
- 1 tasa nga tinadtad nga cucumber
- 1 tasa nga tinadtad nga kamatis
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga pula nga sibuyas
- 1 tasa nga linata
- garbanzo beans (gihumol)
- 1/3 nga kopa
- presko nga Mint (tinadtad)
- Juice sa duha ka dako nga lemon
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagsagol sa couscous, cucumber, kamatis, sibuyas, garbanzo beans ug mint sa dakong panaksan. Pagdungan sa duga sa lemon ug lana sa oliba . Ibubo sa couscous salad ug pagpalihok sa maayo. Pagtabon ug pag-refrigerate sa labing menos 2 ka oras.
Nag-alagad 6.
Per Serving: Calories 162, Calories from Fat 28, Total Fat 3.2g (nakaupo 0.3g), Cholesterol 0mg, Sodium 126mg, Carbohydrate 28.4g, Fibre 5.1g, Protein 5.1g
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 301 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 71 mg |
| Carbohydrates | 60 g |
| Pagkaon sa Fiber | 7 g |
| Protein | 12 g |