Kini usa ka klasikong Southern salad, ug kini ang nag-unang bersyon. Ang mga oranges sa pusod gipatam-is ug gisilbihan sa lubi. Daghang mga tawo ang nagdugang sa gagmay nga mga marshmallow sa salad, ug uban pang mga bunga mahimong idugang. Sulayi kini uban ang mga piraso sa apple, sliced saging, o peach. Ihatag ang pipila ka mga ubas o berries sa ambrosia ug ibutang kini sa toasted pecans.
Tan-awa usab
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka dako nga mga orange nga pusil
- 6 ka kutsara nga asukal (confectioners ')
- 1 1/3 ka copa nga lubi (grated, presko) o 1 mahimo / 3 1/2 oz. lubi (gikutlo)
- 3 ka kutsarang orange juice
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit nga mga oranges, nga mag-amping sa pagwagtang sa tanan nga mga puting lamad. Guntinga ang mga oranges nga magbutang sa nipis nga mga hiwa, mga 1/8 ka pulgada ang gibag-on.
- Ang ikatlo nga bahin sa mga hiwa sa usa ka pan nga sudlanan. Isablig sa 2 ka kutsara ang sugar sa confectioners, dayon adunay 1/3 nga tasa nga lubi ug 1 ka kutsarang orange juice. Usba pag-usab ang mga lut-od.
- Pag-Refrigerate sulod sa usa ka oras.
Naghimo og 6 ka pagkaon.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 130 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |