Ibabaw kining tasty chocolate sour cream cupcakes uban sa Fluffy Caramel Cream Cheese Frosting , Chocolate Sour Cream Frosting o imong paborito nga frosting o ganache.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 tasa nga nagabukal nga tubig
- 1/4 tasa nga mantikilya
- 1 tasa granulated sugar
- 1/4 ka tasa nga walay kape nga powder nga cocoa
- 1 1/2 ka copa nga hinimo nga harina
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 teaspoon nga soda
- 1 itlog, gibunalan
- 1/2 ka tasa sour cream
- 1 teaspoon vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mga linya nga mga 12 ka muffin nga tasa nga adunay papel nga cupcake. Sa usa ka panagsagol nga panaksan, isagol ang nagabukal nga tubig, mantekilya, granulated nga asukar, ug kakaw nga kakaw. Pukpok sa ubos nga tulin hangtud nga hinay ug matunaw ang asukar.
- Sa lain nga panaksan o sa usa ka papel nga talo, isagol ang harina, asin, linuto sa kalaha, ug baking soda.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, hugpong ang itlog, sour cream, ug vanilla.
- Idugang ang sifted dry nga mga sangkap ngadto sa sagol sa cocoa nga alternatibo uban sa itlog ug sour cream mixture. Pun-a ang greased ug lightly floured cupcake nga mga tasa nga mga dos-tres ang puno. Magaluto sa 350 sulod sa 20 ngadto sa 25 minutos, o hangtud ang usa ka toothpick nga gisulod sa sentro sa usa ka cupcake mogawas nga limpyo. Pabugnaw sa kalaha sulod sa 5 ngadto sa 10 ka minutos. Kuhaa gikan sa kaldero ug pabugnawan sa hingpit sa dili pa frosting.
- Pag-uswag uban sa imong paborito nga pag-frosting, homemade o gipalit. Naghimo og mga 10 ngadto sa 12 ka cupcake.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 182 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 33 mg |
| Sodium | 224 mg |
| Carbohydrates | 27 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |