Ang mga blueberry nga muffin gipauna sa asukal sa kanela. O isablig ang mga muffin uban sa dekorasyon nga asukar o vanilla nga asukal kon imo kini. Ang mga lunhaw nga blueberries nindot, apan mahimo nimo nga gamiton ang mga frozen sa niini nga resipe.
Kung magamit mo ang mga frozen nga blueberries, hugasi kini sa bugnaw nga tubig hangtud nga ang tubig maluspad sa kolor. Himoa nga mamala ang mga berry sa mga tualya nga papel hangtud nga andam ka nga mapilo kini ngadto sa batter. Aron malikayan ang usa ka asul nga batter, pil-a kini sa madali uban sa pipila ka mga hampak kutob sa mahimo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya, gihumok
- 1 tasa nga asukar
- 2 ka dako nga itlog, gibunalan
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 2 tasa
- harina (9 onse)
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1/4 teaspoon nga yuta nutmeg
- 2 ka copa nga lab-as nga blueberries, (mahimo gamiton ang mga nagyelo)
- 2 ka kutsara nga kaningga nga kaningag, alang sa tumoy
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 375 F.
- Paggiok og usa ka 12-tasa nga muffin tin.
- Sa usa ka panagsagol nga panaksan uban sa usa ka electric mixer, mag-cream og mantikilya ug asukar. Idugang ang mga itlog ug isagol ang maayo; pagpalihok sa gatas.
- Sa laing panaksan, isagol ang mga humay nga sangkap ug maayo ang pag-mix. Idugang ang uga nga sagol sa unang sagol; pagpalihok sa pagsagol. Hinay-hinay pil-a ang mga blueberries.
- Pun-a ang mga greased nga muffin nga mga kopa nga mga dos-tres ang puno. Isablig ang tumoy sa uban nga asukar.
- Magaluto alang sa mga 20 minutos, o hangtud nga ang mga tumoy sa mga lightly browned.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 280 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 99 mg |
| Sodium | 423 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 5 g |