Kini nga mga liso ug sausage casserole usa ka yano nga layered nga plato nga gihimo sa kielbasa o mainit nga mga iro, canned nga lutoon nga beans, sibuyas, ug juice sa apple. Mobati nga libre sa pagdugang sa pipila ka tinadtad nga kampanilya nga paminta sa pan.
Kini usa ka maayong pagkaon alang sa usa ka barbecue o potluck nga panihapon. Kini usa usab ka maayo nga resipe sa kamping. Pagmasa sa mga liso ug sausage sa usa ka hawanan nga Dutch sa ibabaw sa campfire.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ngadto sa 2 libra Polish nga sausage, kielbasa (o mga 1 ka libong hot dogs)
- 2 ngadto sa 3 ka kutsarang punoan nga kape o Dijon mustard
- 2 lata (16 ka onse matag usa) nga lutoon nga liso
- 1 medium sibuyas (thinly sliced
- ground black pepper, aron makatilaw
- 1/4 tasa nga duga sa apple (o duga sa pinya, o cider)
- Opsyonal: 1/2 nga tasa nga pinainit nga tinapay nga mumho (gisagol sa 2 ka kutsara nga natunaw nga mantekilya)
Unsaon sa Paghimo Niini
Guntinga ang kielbasa ngadto sa mga 3-pulgada nga mga piraso dayon ipa-ulang ang mga piraso nga us aka hugpong. Ipagawas ang usa ka gamay nga mustasa sa matag kilid nga bahin sa kielbasa.
Sa usa ka greased 2-quart casserole layer 1/3 sa mga liso, sliced sibuyas, ug kielbasa. Usba pag-usab ang mga lut-od. Panahon sa pepper ug unya ibubo ang apple juice o cider sa casserole. Ibabaw sa buttered bread crumbs. Cover ug magaluto sa 375 F alang sa 35 ka minutos. Pag-alis ug pagluto sulod sa 10 minutos, hangtud nga ang casserole init ug bula.
Nag-alagad 6.
Mahimo Ka Usab
Ang sinugba nga patatas ug ang kalan-on sa saus
Ang Autumn Stew Sausage Sa Butternut Squash
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1012 |
| Total Fat | 42 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 17 g |
| Cholesterol | 97 mg |
| Sodium | 1,553 mg |
| Carbohydrates | 111 g |
| Pagkaon sa Fiber | 30 g |
| Protein | 51 g |