Kining talagsaon nga mugbo nga mga biskwit sa shortbread ang gihulma sa usa ka gamay nga vanilla. Lutoa kini nga mga biskwit sa mikaon nga mantikilya alang sa imong mga higala ug pamilya.
Tan-awa usab
Classic Shortbread
Chocolate Shortbread Cookies
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ka ons butter (2 sticks), temperatura sa kuwarto
- 1/2 nga tasa nga sugar sa confectioners
- 2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan
- 1/2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 ka kutsarita
- vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 325 F.
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka dako nga panaksan.
- Pinaagi sa paggamit sa imong mga kamot, pagmasa sa minasa hangtud nga ang mga sagol nga gisagol.
- Padayon ngadto sa ungreased nga mga kalaha (o chill ug palihug sa 1/2-pulgada sa usa ka floured board ug putlon ngadto sa mga porma).
- Magaluto sa preheated oven sa mga 20 minutos, o hangtud nga gamay nga browned.
- Guntinga ngadto sa mga wedges samtang mainiton o nabungkag.
Naghimo sa mga 2 1/2 dosena nga mga cookie, depende kung unsaon nimo paghulma.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 76 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 16 mg |
| Sodium | 56 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |