Kini usa ka talagsaon kung ikaw usa ka halang, mainit nga ngabil-ang imong ngabil. Kini usa ka dako nga pagtapos sa salsahan alang sa brisket o usa ka halang nga pahumot alang sa manok o baboy nga mga gusok .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa / 360 mL nga asukar
- 1/2 ka tasa / 120 ml nga lana sa utanon
- 1 quart / 950 mL nga suka
- 2 tablespoons / 30 mL black pepper
- 2 tablespoons / 30 mL cayenne pepper
- 2 tablespoons / 30 mL asin
- 2 tablespoons / 30 mL mustard (uga)
- 2 tablespoons / 30 mL chili powder
- 2 tablespoons / 30 mL ketchup
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pagdala sa suka sa usa ka nagligid nga hubag, dugangi ang mga humay nga sagol (gisagol sa tingub) ug pabukala sulod sa 14 ka minutos.
2. Paggamit isip pagtapos sa sarsa o SLOWLY parboil nga mga gusok sa baboy, mainit nga mga sumpay o manok sa dili pa mag-ilog o manigarilyo. Alang sa tinuod nga mapuslanon, ituslob ang usa ka piraso sa tinapay ngadto sa sarsa ingon sa pagluto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 125 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 756 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |