Kung mahimo nimo gamiton ang cola sa sarsa nga barbeky, nganong dili ang root beer? Kini nga sarsa makalipay sa manok ug baboy ug magdugang sa usa ka gamay nga maanyag ug mahinay nga halang nga lami sa imong barbecue.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga root beer
- 1 ka tasang ketchup
- 1/2 ka tasa nga duga sa orange
- 3 ka kutsara nga sarsa sa Worcestershire
- 2 ka kutsarang lemon juice
- 2 ka kutsarang brown sugar
- 1 ka kutsarang dugos
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1/2 teaspoon nga lemon zest
- 1/2 nga sili nga sibuyas nga sibuyas
- 1/2 teaspoon nga ginger
- 1/2 teaspoon nga cayenne pepper (gamay nga gamit kung gusto)
- asin sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Ibutang ang tanan nga mga sangkap sa usa ka medium saucepan ug dad-a ngadto sa usa ka hubag. Bawasan ang kainit ug tugoti ang simmer sulod sa 20 ka minutos, usahay usahay. Panahon sa asin.
2. Kuhaa gikan sa kainit ug tugoti nga pabugnawon. Kini nga sarsa mahimong magpabilin sa refrigerator sulod sa 2 ka semana. Ang bisan unsang paggamit sa sarsa ingon sa usa ka baste o lamesa salsahan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 17 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 63 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |