Ang mga scion daghan kaayo. Mahimo kini nga mamahimong pamahaw, snack sa hapon o uban sa init nga tasa sa tsa. Kini nga Cinnamon Apple Scones usa ka lami nga alternatibo sa mga regular scone.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa
- harina
- 1/4 tasa nga asukar
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 nga kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 ka kutsara nga kaningag
- 1/4 ka tasa nga mantikilya (bugnaw ug coarsely tinadtad)
- 1 ka mansanas (gisul-ob, gipanitan, ug gibagtok)
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 2 ka kutsara nga cinnamon-sugar
Unsaon sa Paghimo Niini
Uban sa usa ka wire whisk mix harina, asukal, baking powder, soda, asin ug cinnamon. Guntinga ang mantekilya uban sa pastry blender. Pagpalihok sa mansanas. Himoa ang usa ka atabay sa tunga ug ibubo sa 1/2 nga gatas sa tasa. Pag-mix hangtud nga hinay nga mga porma sa minasa. Dump ngadto sa plato nga pastry nga harina. Uban sa floured mga kamot knead 8 sa 10 nga mga panahon. Pat sa 10-inch circle. Ibutang sa lightly greased cookie Sheet. Ibutang ang gatas ug isablig ang sinagol nga kaningga-asukal. Guntinga ngadto sa 8 wedges.Bake Cinnamon Apple Scones sa 425 degrees F. alang sa 15 minutos o hangtud nga browned.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) |
|---|
| Mga kaloriya | 169 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 395 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |
(Ang kasayuran sa nutrisyon sa atong mga resipe gikalkula gamit ang usa ka sangkap nga database ug gikonsiderar nga usa ka pagbana-bana. Ang indibidwal nga mga resulta mahimong magkalahi.)