Kini nga pagdaug gikan sa usa ka sikat nga restaurant sa Florida naghiusa sa lettuce,, red sibuyas , ug pine nuts . Kini gisul-ob uban sa nga mahimong gihimo sa usa ka semana nga abante.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ulo bibb lettuce (mga 8 ounces total), gihugasan ug gipauga pag-ayo
- 1/2 ulo nga red dahon lettuce (mga 6 ka ons total), gihugasan ug gipauga pag-ayo
- 3/4 nga tasa Charley's Crab Raspberry-Maple Dressing (resipe nga link sa ubos)
- 1/4 nga tasa nga nahugno ang asul nga keso
- 12 ka singsing ang pula nga sibuyas, matag usa mga 1/4-pulgada ang gibag-on
- 3 Tablespoons pino nuts, toasted (tan-awa ang Note)
Unsaon sa Paghimo Niini
Ang litsugas nga litsugas dahon sa mga kamot aron mahimong tipaka sa gidak-on ug ihulog sa usa ka dako nga panaksan. Bahina ang lettuce parehas sa 6 ka chilled plates ug tag-usa ang matag usa, pula nga singsing sa sibuyas , ug mga pine nuts .
Ang matag serbisyo: 223 kaloriya, 69 porsyento nga kaloriya gikan sa tambok, 4 gram nga protina, 16 gramo nga carbohydrates, 2 gramo nga total fiber, 17 gram nga kinatibuk-ang tambok, 4 milligrams cholesterol, 143 milligrams sodium
Sa toast pine nut: Ipakaon sa usa ka layer sa usa ka pie pan ug sinugba sa 350 degrees mga 8 minutos.
Alang sa usa ka kalainan, ang restawran nagsugyot sa pag-ilis sa toasted tinadtad nga mga walnuts alang sa mga pine nuts.
•
Resource Source: Charley's Crab, Fort Lauderdale, FL
Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 194 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 16 mg |
| Sodium | 192 mg |
| Carbohydrates | 30 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 9 g |