Kini usa ka lamian nga pinatam-is nga cornbread nga hinimo sa yogurt imbes sa classic nga buttermilk. Ang natunaw nga mantekilya ug maple syrup o dugos nagdugang sa lami sa cornbread. Pag-alagad niini nga tinapay nga adunay mga liso, mga liso, o usa ka panaksan nga chili.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga cornmeal
- 1 tasa nga tibuok nga katuyoan nga harina
- 3 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 nga kutsarita nga baking soda
- 1 tasa yano nga yogurt
- 4 ka kutsara nga mantikilya (natunaw)
- 1/4 tasa maple syrup (o dugos)
- 3 ka dako nga itlog
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hud oven ngadto sa 375 F.
- Ang grasa ug harina usa ka 9-pulgada nga pan sa linuto sa kalaha.
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang kan-anan, harina, pan nga powder, soda, ug asin.
- Sa laing panaksan, hugpong ang yogurt, butter, syrup o dugos, ug itlog. Gabunon ang duha ka panagsagol ug pukawon hangtud kini sagolon. Ipakatap ang batter sa giandam nga baking pan.
- Pagluto sulod sa 25 minutos, o hangtud nga lig-on ug gaan nga browned.
Mahimo Ka Usab
Southern Spoonbread uban sa Polenta o Grits
Tinapay nga Tinapay sa Kahoy sa Kahoy
Buttery Cornbread uban sa Corn Kernels
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 280 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 132 mg |
| Sodium | 504 mg |
| Carbohydrates | 37 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 8 g |