Kini nga mga pears mahimo nga lutoon sa ibabaw sa ibabaw nga balabag, o ibilin sa grill alang sa hinam-is samtang ikaw mokaon sa puno nga kurso. Sila adunay usa ka gamay nga matam-is nga palami ug mahimong nag-alagad uban sa usa ka scoop sa vanilla ice cream.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 dako nga hinog nga mga pear
- 1/2 ka tasa / 120 mL puti nga bino
- 1 ka kutsara / 15 mL nga asukar
- 1 cinnamon stick (mga 2 ka pulgada)
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL
- nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-spray sa lami nga pagluto sa lami sa pagluto sa pagluto.
- Guntinga ang mga peras sa katunga gikan sa ibabaw ug tangtanga ang mga liso.
- Ibutang ang mga pears atubang sa usa ka linuto sa kalaha nga pinggan ug tabonan kini uban sa nahabilin nga mga sagol.
- Tabuni ug ibutang sa preheated grill sulod sa mga 15 minutos.
- Kuhaa kon ang kadaghanan sa likido nahanaw na ug mga pear ug dali nga matusok sa usa ka kakha.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 76 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 0 g |