Grilled eggplant sandwich uban sa Mozzarella nga keso. Wala ba'y kusina nga gigutom? Ayaw kabalaka, kining talong sandwich mahimo usab nga andamon sa broiler sa imong oven. Uban sa ubos sa 300 nga kaloriya matag sandwich, kini usab usa ka ubos nga kaloriya nga resipe.
Recipe ug photo sa maayong kabubut-on sa Council of Wheat Foods
Sama niini nga sinugba nga sandwich nga talong? Ania ang dugang nga mga vegetarian (ug vegan!) Mga ideya sa sandwich.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- talong (guntinga ngadto sa ΒΌ pulgada nga mga hiwa)
- 1 bell pepper (yellow, or orange o pula, nga ginunting nga singsing)
- 8 magputol sa pan, buttered lightly sa duha ka kilid
- 4 mga hiwa nga lab-as nga mozzarella nga keso
- 1/4 tasa Palami sa keso (grated)
- asin ug pepper (aron makatilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
Preheat grill o paghatag og hurno sa paglabay.Ibutang ang talong ug tam-is nga kampanilya nga sili sa grill (o sa usa ka linuto sa kalaha alang sa manok), ug maayo ang panahon sa asin ug paminta. Pag-ihaw 5 ngadto sa 10 ka minutos, hangtud nga malumo ug gaan nga browned. Kuhaa gikan sa kainit.
Pag-ihaw sa tinapay sa usa ka bahin. Balik ngadto sa grill sa atbang nga kilid, ug pagdugang sa Mozzarella nga keso ngadto sa sinugba nga bahin sa upat ka mga hiwa. Ang keso kinahanglan humumok apan dili matunaw.
Layer nga talong ug kampanilya nga sili sa ibabaw sa keso, ug idugang ang keso sa Parmesan.
Ibabaw uban sa nahabilin nga 4 mga hiwa sa pan. Pag-alagad dayon.
Impormasyon sa nutrisyon:
Pagkaon: 4
Mga Kaloriya / Pag-alagad: 219
Nutrition: Usa ka sandwich ang naghatag sa gibana-bana: 219 calories, 9 g protein, 34 g carbohydrates, 5 g fiber, 6 g fat (3 g saturated), 11 mg cholesterol, 76 mcg folate, 2 mg iron, 414 mg sodium.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 156 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 19 mg |
| Sodium | 361 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 9 g |