Ang sarsa sa Vegan tartar maayo alang sa paglusot sa tofu o sa mga mokaon nga vegetarian . Sulayi pagserbe ang vegan tartar uban sa vegetarian nga Old Bay mock crab cake o gi-aprobahan nga kidap tofu nuggets .
Kining simple nga sarsa sa vegan tartar gihimo gikan sa silken tofu, lemon juice, mustard, ug pickle.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 ka libra
- humok (silken) tofu
- 1/4 nga tasa sa lana safflower
- 2 tbsp lemon juice
- 1/2 ka tsp asin
- 2 tsp mustard
- Ang 1/4 nga tasa nga kape makalipay
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka processor sa pagkaon o blender, isagol ang tanan nga mga sagol, gawas sa simod nga mokaon, ug iproseso hangtud nga hapsay.
- Pag-agay sa paglipay pinaagi sa kamot. Pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 54 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 298 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |