Ang Cream Sauce (o Crème Sauce) mao ang orihinal nga classic nga sarsa sa cream ug usa sa labing sayon nga kalainan sa sarsa sa Béchamel .
Tungod kay kini yano ra kaayo, kini moabut gayud sa seasoning. Ug siyempre, kini makatabang kon imong gihimo ang maayo nga Béchamel aron magsugod. Mahitungod sa cream, tungod sa usa ka rason, ang organikong cream daw adunay mas maayo nga palami, mao nga akong gigamit.
Dugang pa, tungod kay ang sarsa mismo naa sa puti nga kilid, ganahan kong makadugang sa usa ka matang sa mga tinadtad nga mga utanon sa katapusan, alang lamang sa interes. Apan kini dili gikinahanglan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga sarsa sa Béchamel
- 1/2 nga tasa nga bug-at nga cream
- kosher asin sa pagtilaw
- itom nga paminta sa pagtilaw
- Opsyonal: tinadtad nga presko nga mga hilba (sama sa mga chives o parsley)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka bug-at nga kaldero, ipainit ang Béchamel hangtud nga kini moabut sa usa ka simmer.
- Sa usa ka linain nga kaldero, init ang cream nga hinayhinay sa usa ka simmer. Pagkunhod sa mga usa ka quarter, mga 10 minutos.
- Pag-agos sa init nga cream ngadto sa Béchamel ug pag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 84 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 18 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |