Ang usa ka baga ug creamy rice pudding nga dessert uban sa dugang nga mga panapton ug palami sa pasas ug kaningag.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasang tibuok gatas
- 1 1/4 ka tasa nga tubig
- 1 tasa sa bugas, mubo o medium nga lugas
- 2 cinnamon sticks
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 14 oz mahimo sweetened mub-an nga gatas
- 1/2 nga tasa nga pasas, matumog sa mainit nga tubig aron mapahumok
- 2 teaspoons vanilla
- mantikilya alang sa topping * opsyonal
Unsaon sa Paghimo Niini
Pagdala sa bug-os nga gatas ug tubig ngadto sa usa ka hinay nga simmer sa usa ka dako nga kolon, sa medium / ubos nga kainit. Pag-agas sa humay, dugangi ang mga kahoy nga cinnamon ug halos dili maglangay-langay, hangtud nga mahumok ang humay nga kinahanglan nga mga 20-30 ka minutos. Pag-agda usahay. Kung ang humok humok, kuhaa ang mga cinnamon stick ug pagpalihok sa gatas nga gatas , vanilla, asin ug pasas. Balik ngadto sa gamay nga simmer ug magluto alang sa dugang nga 10-15 ka minuto o hangtud nga ang kadaghanan sa mga likido masuhop ug ang bugas adunay usa ka pudding-sama sa pagkamakanunayon.
Pag-alagad nga mainit, sa tumoy sa usa ka sprinkle sa cinnamon o mantequilla.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 678 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 9 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 52 mg |
| Sodium | 213 mg |
| Carbohydrates | 120 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 18 g |