Kining popular nga mga kwadro sa zucchini kanunay nga naigo. Ang mga kwadro nga sama sa quiche usa ka bugkos sa pag-andam ug pagluto. Ang resipe naggamit sa biscuit mix. Ang mga kwadrado mahimo usab nga gamiton sa paghulma sa baking biscuit .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 cup nga biscuit mix (sama sa Bisquick)
- 2 ka kutsarang tinadtad nga parsley (lab-as)
- 1/4 ka kutsarita nga uga nga dahon oregano
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga paminta
- 1/2 ka asin nga asin (o pagtilaw)
- Dash garlic powder
- 4 ka dagkong itlog (gibunalan sa gamay)
- 1/4 tasa nga lana sa utanon
- 1/2 ka tasang grano sa keso sa Parmesan
- 3 ka tasa nga zucchini (thinly sliced, unpeeled)
- 1/2 nga tasa sibuyas (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Ang mantekilya usa ka 9-by-13-by-2-inch baking pan.
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang biscuit mix, parsley, oregano, pepper, asin, ug ahos nga powder.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, ituslob ang mga itlog hangtud nga mahulga.
- Pag-agos sa lana sa utanon ngadto sa mga itlog ug dayon itumod sa keso sa Parmesan. Piloa ang hiniwa nga zucchini ug maayong pagkabuhat nga tinadtad nga sibuyas.
- Ibubo ang sinagol sa giandam nga pan nga linuto sa kalaha.
- Magaluto sa preheated oven sulod sa mga 30 minutos, o hangtud nga gamay nga browned.
- Himoa ang cool nga gamay ug dayon putlon ngadto sa mga kuwadrado
- Pag-alagad sa Parmesan zucchini squares ingon nga usa ka appetizer o kilid pinggan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 103 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 73 mg |
| Sodium | 231 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 4 g |