Kining epektibo nga green nga ilimnon nga smoothie nga resipe puno sa atay nga paglimpyo sa mga utanon, ug gigarantiyahan nga makahatag kanimo og usa ka maanindot nga kusog sa kusog ug sa pagtabang sa paglihok sa usa ka gamay nga sistema sa pagtunaw. Ang saging usa ka opsyonal nga dugang alang sa mga tawo nga dili maayo sa usa ka maayo nga lami nga lami, samtang kini "makapapahumok" sa kainit niini. Siguroha nga ang tanan sa imong mga sangkap mga organic nga palihug!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 dandelion greens, tinadtad (mga 1 ka tasa)
- 4 kale dahon, mga stems gikuha ug tinadtad (mga 2 ½ nga copa)
- 1 Meyer o organiko nga lemon, gipanitan ug gibahin sa 1 ka "mga tipik
- 1 gamay nga saging (opsyonal) nga gipanitan ug gibuak sa 1 "mga piraso
- 1 Fuji apple, putlon ngadto sa 1 "mga tipik
- 1 teaspoon nga grated luya (opsyonal)
- 2 ka copa nga sinala nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
Ibutang ang tanan nga mga sangkap, uban sa 2 ka kopa sa tubig, ngadto sa canister sa usa ka blender (ang kusgan nga mga blender sama sa Vita-mix ang maayo alang niining mga ilimnon). Pagdugtong sa high speed sulod sa 1-2 ka minuto hangtud nga hapsay kaayo. Pagdugang og tubig nga gitinguha sa pagkab-ot sa usa ka pagkamakanunayon.Nag-alagad 2
Copyright 2010 ni Jen Hoy
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 225 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 62 mg |
| Carbohydrates | 57 g |
| Pagkaon sa Fiber | 10 g |
| Protein | 5 g |