Ang turmeriko adunay taas nga tradisyon sa Chinese ug Asian nga Indian nga medisina ingon nga usa ka gamhanan nga anti-inflammatory. Gigamit usab kini sa tibuok kasaysayan isip usa ka tina sa panapton.
Kini ang akong labing paborito nga panakot aron madugang sa juice ug smoothie tungod kay ang nagpadayon nga panukiduki nagpadayag sa maayong mga benepisyo sa pagpakig-away sa kanser ug pagkunhod sa panghubag sa sakit.
Ang turmeric adunay usa ka kusgan nga pagtilaw nga dili kaayo makalipay sa iyang kaugalingon mao nga ang akong asawa ug ako nagdugang lamang sa tanan namong mga resipe sa juice isip kabahin sa usa ka lainlaing paningkamot aron mabuntog ang pagbalik sa cancer sa kanser sa akong asawa.
Kini nga spice nakit-an usab sa una nga mga pagtuon aron mapalambo ang panumduman.
Ang labing maayo nga nailhan isip usa sa mga sangkap nga gigamit sa paghimo sa curry, kini usab naghatag sa hotdog mustard nga mahayag nga yellow nga kolor.
Sulayi kini nga lamian nga resipe sa tsa nga adunay turmeric ug walay dugang nga mga sweeteners.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 Karot
- 1 Apple
- 1 ka manipis nga slice fresh Ginger
- 1/4 ka teaspoon nga Turmeric
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sulayi ang paggamit sa organikong mga sambog kutob sa mahimo alang sa mas maayo nga pagtilaw ug mas diyutay nga kemikal nga nahabilin.
- Pag-inom sa imong duga sa dali nga panahon alang sa kinatas-ang sangkap sa nutrient.
- Nag-alagad nga gidak-on: usa ka tawo - gibana-bana nga 10 ka onsa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 445 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 436 mg |
| Carbohydrates | 107 g |
| Pagkaon sa Fiber | 25 g |
| Protein | 8 g |