Kini nga salad sa shrimp usa ka bugkos sa pag-ayo, ug kini usa ka dako nga paniudto o panihapon alang sa panahon sa ting-init. O, doble o triple ang resipe alang sa potluck take-along. Kini usa ka sayup nga salad sa udlan, ug lamian sa bisan unsang oras sa tuig.
Gigamit nako ang gamay nga ihalas nga ihaw sa liyon, mga 51/60, ug sila hingpit. Alang sa mga sandwich o dagkong pasayan, mahimo nimo kini putlon sa dili pa magsagol sa mayonnaise.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga gamay ngadto sa medium shrimp, gilat-an, gihumol, cooled
- 2 mga gusok nga celery, diced
- 1 gamay nga cucumber, gikuha ang mga liso, gihugpong
- 2 ka kutsarang presko nga tinadtad nga sagbot
- 1 ka kutsarang lemon juice
- 4 ka kutsarang mayonnaise
- 2 tablespoons sour cream, o sa pagtilaw
- Salt ug pepper, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka panaksan nagsagol ang udlan, gisagol nga celery, gisulpolan nga cucumber, dill sagbot, lemon juice, mayonnaise, ug sour cream, aron makatilaw.
- Idugang ang asin ug paminta, aron makatilaw.
- Pag-aghat nga hinayhinay sa paghiusa. Chill hangtud sa oras sa pag-alagad.
- Kini nga salad sa shrimp dakung gisilbi ingon sa-sa lettuce, o nagsilbi kini nga usa ka sandwich nga puno sa humok nga mga linukot o mga tinapay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 249 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 309 mg |
| Sodium | 929 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 36 g |