Kining batakan nga pinutos nga celery makahimo sa usa ka maanyag nga snack o appetizer alang sa party o holiday meal, ug sayon ang pag-andam. Ang cream cheese, seasonings, ug mayonnaise makahimo sa usa ka lami nga mix. Ang keso-stuffed nga celery nagsangkap sa bisan unsang menu bisan unsang oras sa tuig. Kini usa ka maayo nga standby nga resipe sa appetizer.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka celery stalks
- 1 3-ounce package cream cheese, nahumok
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/8 ka kutsara nga pepper
- Mahimong gamiton: 1/8 ka kutsarita
- paprika
- Pipila ka tulo sa sarsa sa Worcestershire
- 1 teaspoon nga mayonnaise o labaw pa kon gikinahanglan
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasan ang celery, ibulag ang mga lindog, ug putlon bisan sa gitas-on, mga 3 ka piraso matag stalk.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, ibutang ang cream cheese sa usa ka kakha.
- Idugang ang asin, pepper, paprika, sarsa sa Worcestershire , ug igo nga mayonnaise aron makahimo sa pagkaylap nga pagkaporma.
- Pun-a ang celery mga piraso sa cream keso ug mayonnaise sagol. Kung gusto, isablig ang dugang nga paprika alang sa kolor.
- Arrange ang stuffed celery sa usa ka pinggan ug chill sa hingpit sa atubangan sa pag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 20 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 21 mg |
| Carbohydrates | 1 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |