Kini nga spinach salad lamian nga nahugno nga bacon. Idugang ang pecans o walnuts sa salad alang sa sobrang texture ug palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 bag / 10-12 ounces nga presko nga spinach
- 1/2 nga tasa granulated sugar
- 1/2 ka copa nga apple cider nga suka
- 2 teaspoons grated matam-is nga sibuyas (o purpura sibuyas)
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga mustasa
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/4 tasa nga lana sa utanon
- 3/4 nga tasa nga mansanas (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- Opsyonal nga Garnish: crumbled linuto nga Bacon ug walnut o pecan halves
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasi ang spinach ug himua nga uga.
- Diha sa usa ka panaksan, isagol ang asukar, suka, grated sibuyas, mustard, asin, ug lana sa utanon. Idugang ang mansanas.
- Palambuon ang spinach ug pagsinina sa gilain hangtud sa oras sa pag-alagad.
- Ibubo ang pagsul-ob sa spinach sa dili pa mag-alagad ug maglabay. Kung gusto, isablig ang nahugno nga bacon ug nuts.
Mahimo Ka Usab
Spinach Salad Sa Mga Igos ug Warm Bacon Dressing
Spinach Salad nga adunay mga Strawberry ug Pecans
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 173 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 48 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |