Kini nga Tully 10 Cider usa ka matang sa usa ka Mint Julep nga gipahiangay alang sa pagkapukan ug dili kini maanindot.
Duha ka dagkong iring sa Ireland ang nagkahiusa dinhi, ang usa mao ang Tullamore Dew 10yo Irish Whiskey ug ang lain mao ang Magners Apple Cider (lisud nga cider sa 4.5% abv). Mahimo nimo gamiton ang non-alcoholic apple cider, apan kusgan kong girekomendar ang pag-ali sa mga Magners o sa laing hard cider. Sa diha nga ang yerbabuyna ug ang apog idugang sa maong pag-mix, sila magdala og mas gaan nga paghikap ug makahimo sa pag-inom og usa ka gamay nga mas makapadasig.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ons whiskey (
- Tullamore Dew 10 ka Tuig nga Irish Whiskey )
- 1 1/2 ounces apple cider (Magners
- Apple Cider , o non-alcoholic cider)
- 1/2 ounce lime juice (lab-as)
- 1/2 onsa
- yano nga syrup (o pinch of sugar)
- 2 mga dahon
- Mint (alang sa muddling)
- Garnish: mint sprig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mint ug yano nga syrup o asukar ngadto sa usa ka pint glass.
- Pagwagayway og maayo aron masulbad ang asukar ug buhian ang lana ug kahumot sa mint.
- Idugang ang whiskey , cider ug apog.
- Pun-a ang yelo ug maayo ang pag-uyog .
- Gikan sa usa ka taas nga bildo nga puno sa bag-ong yelo.
- Pagdayandayan sa mint sprig.
Recipe sa maayong kabubut-on: Tullamore Dew Irish Whiskey
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 278 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 34 mg |
| Sodium | 41 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 13 g |