Kini usa ka batakang pizza nga ginama sa usa ka hinimo nga lugas sa panihapon ug daghan nga mga sugyot sa ibabaw.
Pagmugna uban sa mga panapton alang niini nga pizza - gamita ang imong paborito nga mga utanon ug karne nga pang-ibabaw, o sagolon ang keso.
Ang kombinasyon sa Provolone ug Mozzarella o Cheddar ug Mozzarella maoy labing maayo nga mga pagpili.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Alang sa Dough:
- 1 pakete aktibo nga dry yeast (mga 2 ka kutsarita)
- 1 tasa nga tubig (mainit nga)
- 1 teaspoon nga asukar
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 2 1/2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan
- 1 pinch asin
- Alang sa Topping:
- 1 mahimo / 8 ka ons nga tomato sauce
- Opsyonal: browned ground beef o Italian nga sausage, nabungkag
- 1 mahimo ang mga uhong (hiniwa, gihumol)
- Mahimong opsyonal: hinay-hinay nga giputi nga green pepper ug mga sibuyas
- 1/2 nga tasa Parmesan cheese (grated)
- 1 ngadto sa 2 ka copa nga Mozzarella nga keso (o ang usa ka pagsagol sa Mozzarella ug Cheddar, ginunting)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 400 F.
- Idugang ang lebadura ngadto sa tubig ug pagkalutaw hangtud matunaw. Idugang ang asukar, lana, harina, ug asin. Ibutang ang panaksan sa panagsagol nga puno sa minasa sa mainit nga tubig sulod sa 5 minutos aron mabanhaw. Pat pantala sa usa ka maayo nga greased pizza pan o cookie Sheet.
- Layer toppings sa minasa sa order nga gilista.
- Magaluto sa preheated oven sa mga 20 minutos, o hangtud nga ang panit nga browned.
Mahimo Ka Usab
Beer ug Basil Pizza Crust Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 310 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 29 mg |
| Sodium | 873 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 13 g |