Kini nga manok sa Cajun nga manok ug pasta mao ang dali ug sayon sa pag-andam. Gihimo kini nga gisagol nga linuto nga manok, mansanas nga mga seasoning sa Cajun ug pepper, kamatis, keso sa Parmesan, ug lainlaing mga utanon. Nalingaw kini nga flavorful chicken pasta dish nga adunay salad ug cornbread o biscuit . Paggamit sa fusilli, rotini, o susama nga pasta niining dali nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 12 ounces o fusilli o rotini pasta
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 8 ka ons nga gilabay ang lab-as nga uhong
- 1 pula nga kampana nga pepper, ginunting
- 1 green bell pepper, nga ginunting
- 6 lunhaw nga sibuyas, hinay-hinay nga ginunting
- 3 ngadto sa 4 ka copa nga gisagol nga linuto nga manok
- 1 1/2 ka kutsara nga panimpla sa Cajun
- 3/4 teaspoon nga pepper pepper
- 3/4 teaspoon nga yuta itom nga pepper
- 1 mahimo (10 3/4 ounces)
- cream sa sabaw nga uhong
- 1/4 nga gatas sa tasa
- 1 mahimo (14.5 ounces) nga dughan nga mga duga
- 1/2 nga tasa grated Parmesan cheese, plus more for sprinkling
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa pasta diha sa Nagabukal nga salted tubig human sa mga direksyon sa pakete. Pag-ilalom sa usa ka colander ug hugasi nga maayo ang init nga tubig.
- Sa usa ka dako nga panit sa kainit sa medium nga kainit, lutaw ang mga uhong ug hiniwa nga pula ug berde nga kampanilya nga paminta hangtud nga ang mga utanon linghod ug ang mga uhong gaan nga browned.
- Ngadto sa sagol nga uhong, idugang ang ginunting nga berde nga sibuyas, minced nga ahos, ug manok; magluto, kanunay nga pagpalihok, alang sa 1 ka minuto. Pag-agay sa panimpla sa Cajun, pepper pepper, ug black pepper; magluto, magkutaw, alang sa laing minuto. Idugang ang sabaw, gatas, ug kamatis. Pagdala sa simmer. Pag-agos sa grated Parmesan cheese ug ang cooked pasta. Pag-init.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 701 |
| Total Fat | 38 g |
| Tulas nga Tambok | 19 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 146 mg |
| Sodium | 314 mg |
| Carbohydrates | 54 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 36 g |