Kini ang usa sa akong mga resipe nga gimugna sa usa sa mga "gibati ko nga usa ka lahi" nga mga adlaw. Sa sinugdanan akong gigamit ang Smirnoff's Black Cherry Vodka, nga adunay mga nota sa lig-on nga itom nga cherry nga nabaligya sa katam-is sa grenadine ug gamay nga lemon alang sa balanse.
Ang Smirnoff sukad mibiya sa itom nga cherry sa likod alang lamang sa 'Cherry Vodka' ug kana usa ka kahigawad. Bisan pa, adunay usa ka gidaghanon sa uban pang mga dakung itom nga cherry vodka anaa ug ako karon sa rekomend sa Effen o Gray Goose mga kapilian.
Daghan usab kini nga giserbisyuhan sa mga bato, nga sa maong kahimtang ako usab gusto nga magpataas ug ibutang kini sa ginger ale.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- itom nga cherry vodka
- 1/4 onsa
- grenadine
- 1 dash lemon juice
- Gidibuho:
- Maraschino cherry
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay yelo.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Magtulo ngadto sa usa ka pinabugnaw nga cocktail o kunohay nga bildo nga puno sa yelo.
- Pagdayandayan uban sa usa ka cherry maraschino.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 150 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |