Kini nga tasa nga tater tot casserole sayon sa pag-andam ug magluto sa hinay nga cooker o sa oven. Paggamit og mga frozen mixed nga mga utanon o usa ka pagsagol sa mga gisantes ug mga carrots, ug saute 1 tasa nga tinadtad nga sibuyas uban sa yuta nga karne kung gusto nimo.
R nalipay Recipe: Easy Tater Tot Casserole
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 pound
- hamburger, browned ug drained
- 1 ka Tater Tots (32 ounces)
- 1 ka frozen nga sinagol nga mga utanon - giluto (mga 16 ounces)
- 2 lata (10 3/4 onsa matag usa)
- sa cream nga sabaw (uhong - celery, dad-a ang imong pick) *
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang karne sa yuta sa usa ka dako nga panakot sa medium nga kainit. Magluto, magkutaw ug magbungkag, hangtud nga ang karne dili na puti.
- Sag-uloha ang browned ground beef uban ang 1/2 nga bag sa Tater Tots, lutoon nga mga utanon, ug sabaw.
- Ang kutsara ngadto sa usa ka greased baking dish o buttered slow cooker insert.
- Ang Layer sa nahibilin nga Tater Tots sa ibabaw.
- Tabuni ang kalaha nga may foil ug magaluto sa usa ka preheated 350 F nga hurno sa mga 50 ngadto sa 60 ka minutos; Kuhaa ang foil ug ipadayon ang pagluto sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos.
- Sa laing bahin, ang layer (sama sa ibabaw) sa usa ka greased slow cooker ug magluto sa ubos nga 5 ngadto sa 7 ka oras - o mga 3 ka oras sa taas.
Mubo nga sulat: Paggamit og dugang nga condensed nga sabaw kung ang casserole daw uga kaayo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 586 |
| Total Fat | 44 g |
| Tulas nga Tambok | 24 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 170 mg |
| Sodium | 483 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 29 g |