Ngano nga ang mga strawberry nga banana hinay-hinay gikan sa usa ka powder nga mix kung kini sayon nga himoon nga imong kaugalingon? Dili ko makadugang sa yogurt sa niini nga strawberry banana smoothie nga resipe, tungod kay ang saging lamang ang naghimo niini nga daghan nga baga ug creamy.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1-1 / 2 nga mga tasa nga frozen nga hiwa o tibuok nga strawberry (o lab-as nga strawberry)
- 1 saging
- 1 ka kutsara nga juice sa orange nga concentrate
- 1 tasa vanilla
- soy gatas
- 1/2 ka tasa nga yelo, kon mogamit og lab-as nga mga strawberry imbis nga nagyelo
Unsaon sa Paghimo Niini
- Dunay mga strawberry ug saging sa usa ka blender, processor sa pagkaon o Vita-Mix Blender (itandi ang mga presyo). Kung naggamit og lab-as nga mga strawberry puli sa gibagtok, idugang ang yelo niining puntoha.
- Naa sa orange juice concentrate ug soy milk.
- Putli hangtod nga mahinlo.
Kon mogamit sa usa ka blender , tingali adunay kasamok nga pagputol sa mga strawberry, ilabi na kung kini maayo. Hunonga ang blender. Kuhaa kini gikan sa base motor niini. Kuhaa ang tabon ug gamita ang usa ka kutsara sa pagduso sa mga strawberry ngadto sa mga blades.
Ibalik ang hapin, ug putli hangtud nga hapsay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 198 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 48 mg |
| Carbohydrates | 45 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 4 g |