Usa sa labing maayo nga mga butang mahitungod niini nga resipe mao nga kini dahon sa uban sa leftover nga beer aron ihaboy, apan ang labing maayo nga butang mao ang palami. Kini nga mga burgers adunay lig-on, lig-on nga palami nga talagsaon kaayo. Hatagi sila og usa ka pagsulay sa dili madugay. Usa ka piraso sa tambag, pag-adjust sa kantidad sa mga mumho sa tinapay aron makuha ang lig-ong burger alang sa grill.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra nga karne sa yuta
- 1 itlog (gikulata)
- 1/3 nga tasa nga sibuyas (minced)
- 2 ka cloves nga ahos (minced)
- 1/3 tasa panko bread crumbs
- 1/4 nga kopa
- stout beer (flat)
- 2 ka kutsara nga sarsa sa Worcestershire
- 1 ka kutsarita nga pepper pepper
- 1 teaspoon nga paprika
- 1 teaspoon nga uga nga mustasa
- 2 ka teaspoons nga asin sa dagat
- 1 ka kutsarita nga itom nga paminta
- 6 hamburger buns
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa karne, sibuyas, ahos, itlog, breadcrumbs, sarsa sa Worcestershire, beer, ug seasonings sa usa ka dako nga panaksan.
- Himoa nga sagol nga patties sa mga 3/4 sa usa ka pulgada ang gibag-on.
- Preheat grill alang sa medium nga kainit. Ibutang ang patties sa grill rack ug magluto alang sa 7-9 ka minuto matag kiliran. Sa higayon nga linuto (nga makaabot sa internal nga temperatura nga 165 F), kuhaa gikan sa kainit ug ibutang ang patties ngadto sa mga buns.
- Ibabaw sa imong paborito nga pahumot ug maglipay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 423 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 169 mg |
| Sodium | 997 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 47 g |