Ang Black Velvet usa ka makapainteres nga inumol nga ilimnon nga nagsagol sa Champagne ug beer. Ang usa tingali maghunahuna niini nga dili tingali kombinasyon apan kini tinuod nga maayo ug ang pipila ka mga tawo mas gusto niini uban sa mas Champagne kaysa sa 1: 1 nga pagsagol niini nga resipe.
Gituohan nga ang Black Velvet gimugna sa usa ka steward sa London ug nagsilbi samtang ang nasud nagbangotan sa 1861 nga kamatayon sa bana ni Queen Victoria.
Ang ilimnon mao ang usa ka hit nga kini nga inspirasyon sa pipila ka mga kompanya sa botelya sa susama nga pagsagol sa mga tuig. Apan, kini talagsaon nga kini nga mga katapusang dugay sa merkado. Dili gyud kana ikatingala tungod kay kini usa ka sayon nga pagsagol nga bisan kinsa nga makagawas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ounces nga Champagne
- 4 ounces nga chilled
- stout
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang Champagne ngadto sa beer mug, pint glass, o Champagne flute.
- Hinay-hinay ibubo ang stout sa ibabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 42 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 11 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |