Spaghetti sauce recipe nga may maniwang nga yuta nga karne ug mga uhong ug Parmesan nga keso.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra nga lean ground beef
- 1 tasa sibuyas (tinadtad)
- 2 14.5 onsa nga lata nga gisagol og kamatis
- 1 6-ounce mahimo
- tomato paste
- 8 ounce ka uhong (ginunting)
- Salt ug pepper sa pagtilaw
- 1/2 teaspoon oregano (o sa pagtilaw)
- 1/4 ka baso sa baso (o sa pagtilaw)
- 1/2 teaspoon nga ahos nga powder (o sa pagtilaw)
- 1 green bell pepper (giputol sa mga tipak)
- 1 pound spaghetti (lutoon ug gihumol)
- Grated parmesan cheese (alang sa pag-alagad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Diha sa usa ka Dutch nga hurnohan o sauté pan, brown nga karne nga may sibuyas nga sibuyas.
- Pagdugang og mga kamatis, paste sa tomato, uhong, ug panimpla.
- Tabuni ug simmer sulod sa 45 minutos.
- Idugang ang green pepper chunks; Pag-simmer sulod sa 15 minutos.
- Pag-alagad sa sarsa sa spaghetti ug ipasa ang keso sa Parmesan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 370 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 67 mg |
| Sodium | 226 mg |
| Carbohydrates | 40 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 32 g |