Kini nga mga piniritong mga talinis gikulbaan ug lalom nga pinirito hangtud sa kahingpitan. Mag-alagad uban sa tartar sarsa o cocktail sarsa , o gamiton sa usa ka fried oyster po'boy.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasang oysters (gihumol ug gipauga pag-ayo)
- 1 nga harina sa tasa
- 1 ka asin nga asin
- 1 teaspoon nga paprika
- 2 ka itlog
- 2 ka kutsarang tubig
- 1 tasa nga pino nga mga breadcrumb
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka panaksan, isagol ang harina, asin, ug paprika.
- Sa laing panaksan, ituslob ang mga itlog sa tubig.
- Ibutang ang mga mumho sa tinapay sa usa ka ikatulo nga panaksan.
- Ituslob ang oysters sa harina sagol nga, unya ituslob sa itlog, unya sinul-uban sa mga lino nga fino nga mamala nga tinapay mumho.
- Pag-fry sa mga batch sa mainit nga lana sa mga 370 ° hangtud nga maayong browned, mga 2 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 185 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 69 mg |
| Sodium | 398 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 6 g |