Kini nga resipe dali ug sayon. Usa kini sa among paborito. Siguroha nga maglakip sa gamay nga kantidad sa green pepper - kini makahimo sa tanan nga kalainan!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 2 nga mga pan nga wala kaon
- elbow macaroni
- 1/4 ka tasa nga minar nga sibuyas
- 2 tbsp. minced green pepper
- 1 tsp. asin
- 1/4 tsp. uga nga mustasa
- 2 tasa nga ginunting nga Cheddar Cheese
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matunaw ang mantekilya sa medium skillet; makadugang sa hilaw nga macaroni, sibuyas, berde nga paminta, asin ug uga nga mustasa.
- Pag-agos sa 2 ka copa nga tubig ug dad-a sa usa ka hubag sa taas nga kainit.
- Pagpaubos sa kainit ngadto sa ubos; pagtabon ug pag-simmer, usahay usahay, sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos, o hangtud nga ang macaroni malumo.
- Kuhaa gikan sa kainit ug pagpalihok sa ginunting nga keso.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 787 |
| Total Fat | 64 g |
| Tulas nga Tambok | 37 g |
| Unsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 182 mg |
| Sodium | 1,389 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 31 g |