Kining yano nga soba noodle ug resipe sa utanon makahatag ug sustansya alang sa kidney ug magpahayahay sa atay ug sa gallbladder. Kini usa ka dako nga pagkaon nga piknik, kay kini maayo kaayo ug parehas nga maayo kon init, bugnaw, o temperatura sa lawak.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1-8 ounce package soba noodles
- 1 ½ tasa nga ginunting nga snow peas
- 1 tasa nga giputol o nipis nga mga carrot
- 1 tasa nga mga gisantes
- 1 ka kutsara nga toasted sesame oil
- 1 ka kutsara nga grated nga presko nga luy-a sa liso (opsyonal)
- 1 ka kutsara nga tamari
- 1 ka kutsarang brown brown nga suka
- 1 Scallion, green nga parte lamang, tinadtad nga maayo
- 1 ka kutsara nga itom nga sesame nga binhi
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-andam og mga soba noodles sumala sa direksyon sa package. Usa ka minuto sa wala pa sila andam, dugangi ang mga utanon, ug tapuson ang pagluto.
- Pag-ilis sa mga soba noodles ug paghiklin, (o kung mag-andam sa una, sumpo ang mga noodles sa bugnaw nga tubig aron ihunong ang proseso sa pagluto).
- Painit ang lana sa lana ug ginger, ug magluto sulod sa usa ka minuto.
- Idugang ang mga noodles, tamari ug suka, isabod sa maayo, ug ibutang sa mga liso sa linga ug scallion aron mag-alagad.
Copyright 2008 ni Jen Hoy
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 188 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 578 mg |
| Carbohydrates | 30 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 5 g |