Kini ang hinabako nga bersyon sa usa ka tradisyonal nga Santa Maria Tri-Tip o Santa Maria Barbecue . Kasagaran, kini nga Tri-Tip Roast nga linuto sa usa ka buhi nga kalayo sa usa ka grill apan maayo kaayo alang sa mga hinabako. Ang paggamit sa mga hinabako makahatag kanimo sa mas maayo nga aso apan wala ka maghatag kanimo og usa ka nawong.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ngadto sa 3 ka libra (900 ngadto sa 1300 g.) Nga sinugba nga karne sa panit
- 2 ka kutsara (30 ml) nga lana sa utanon
- 2 teaspoons (10 ml.) Asin
- 2 ka cloves nga ahos (minced)
- 1 kutsarita (5 mL.) Linghod nga chili powder
- 1 teaspoon (5 mL.) Asukar
- 1 teaspoon (5 mL.) Itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ang tri-tip nga brush magasunog sa lana.
- Gabunon ang asin, asukar, ahos, chili powder ug itom nga pepper ug paliton ang ibabaw sa ibabaw sa karne, tabonan ang plastik nga wrap. Paggahin.
- Pag-andam sa hinabako alang sa temperatura sa pagluto sa mga 225 ngadto sa 250 F / 110 ngadto sa 120 C sulod sa 2 ngadto sa 3 ka oras.
- Human sa pagtugot sa karne sa paglingkod uban sa seasoning sulod sa 30 minutos, ibutang sa gipainit nga hinabako . Ang usa ka maayong kahoy alang niini mao ang oak (pula nga oak ang tradisyonal nga kahoy sa Santa Maria Barbecue). Ang aso hangtud nga ang karne malomo ug nakaabot sa temperatura sa sulod sa mga 170 F / 75 C.
- Kuhaa gikan sa nanabako ug tugoti nga mopahulay, gitabonan, sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minuto sa wala pa pagkulit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 489 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 169 mg |
| Sodium | 911 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 57 g |