Usa ka lamian, halang nga gatas alang sa mga steak sa tomahawk . Ayaw pagbag-o ang imong gusto. Samtang kini nga rub alang sa dagkong mga steak, mahimo usab kini gamiton sa gagmay nga pagtibhang.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara (30 mL) cumin powder
- 2 ka kutsara (30 mL) nga paprika
- 2 tablespoons (30 mL) brown nga asukar
- 1 ka kutsara (15 mL) nga chili powder
- 2 ngadto sa 3 ka teaspoons (10 ngadto sa 15 mL) nga sili nga pepper
- 2 teaspoons (10 ml) ahos nga powder
- 2 teaspoons (10 mL) sibuyas nga powder
- 1 ka kutsarita (5 ml) mustard powder
- 1 ka kutsara (15 mL) itom nga pepper
- 3 ka kutsara (45 mL) asin sa dagat
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Maghiusa sa tanan nga mga sagol ug tipiganan sa usa ka sudlanan sa hangin sa usa ka cool, dry place. Ang paghugpong magpabilin nga presko hangtud sa 6 ka bulan kon anaa ang husto.
2. Kini nga resipe igo alang sa 2 ka dako nga steak sa tomahawk.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 89 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 7,086 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 3 g |