Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 3 1/2-pound (1.5 kilo) nga manok (giputol ngadto sa eighths)
- 1/4 ka copa nga lana sa oliba
- 2 teaspoons nga paprika
- 2 teaspoons ahos powder
- 2 teaspoons sibuyas nga powder
- 1 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsara nga bag-o nga itom nga pepper
- 1/2 nga tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang manok sa usa ka mabaw nga kaldero.
- Pagdibuho og lana ug mga panakot sa usa ka panaksan. Guntinga ang manok. Pagtabon ug pag-refrigerate sulod sa usa ka oras o sa tibuok gabii.
- Biyai ang pag-marino. Ibubo ang tubig ngadto sa usa ka mabaw nga kaldero. Ibutang ang gibutang ibabaw sa tubig. Ibutang ang manok sa lamesa.
- Preheat hudno sa 375 F (190 C).
- Ang sinugba nga manok, nga walay tabon, sulod sa 1 ka takna, o hangtud nga ang manok linghod ug ang mga duga niini mahayag sa dihang gisudlan sa usa ka kakha.
Mga kausaban:
- Idugang ang 1 ngadto sa 2 ka kutsara nga puti nga bino sa pag-inom.
- Ibutang ang mga hiwa sa sibuyas sa ilaga sa pan nga giluto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1060 |
| Total Fat | 67 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 31 g |
| Cholesterol | 332 mg |
| Sodium | 314 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 105 g |