Kini nga resipe sa Serbiano alang sa salad sa patatas ( krompir salata) gihimo pinaagi sa pagsul-ob sa suka ug lana.
Tungod kay ang mayonnaise o sour cream wala gigamit sa pagbugkos sa mga patatas ug mga utanon, kini nga bersyon sa salad sa patatas usa ka hingpit nga butang nga piknik sa kondisyon sa kaluwasan sa pagkaon.
Kini nga patatas nga salad labing maayo kon imong tugutan ang mga lami nga magminyo sa refrigerator sulod sa labing menos 8 ka oras sa dili pa magserbisyo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 dako nga puti o
- Yukon Gold nga patatas, gilat-an, gipanitan ug gisira o gisagol
- 2 ka medium nga dahon nga sibuyas, gilain ug hinay-hinay o usa ka hugpong nga hinay nga berde nga sibuyas
- 1/4 tasa puti nga suka
- 1/2 tasa canola o lana sa oliba
- 1 clove nga ahos, maayong pagkaputol
- 1 nga sinugba nga pula nga pepper, tinadtad
- 1 1/2 teaspoons asin
- 2 ka kutsara nga asukar
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga patatas ug mga sibuyas sa usa ka dako nga panaksan.
- Sa usa ka sudlanan sa screw-top, dugangi ang suka, lana, ahos, red pepper, asin, asukar, ug itom nga pepper.
- Tabuni ang tabon ug kusog nga mag-uyog. Mag-untol-untol nga patatas uban sa pagsinina.
- Palambuon, gitabonan, gabii.
- Alang sa labing maayo nga lami, tugoti nga moabut sa temperatura sa lawak sa dili pa mag-alagad.
- Tilawi ug usba ang mga seasoning kon gikinahanglan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 275 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 594 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |