Kung adunay usa ka food processor, kini nga sugar-free nga vegan macaroon recipe nagkinahanglan og pipila ka mga minuto aron mahimo, tungod kay kini adunay tulo lamang nga mga sangkap. Ug, walay bisan usa sa mga sagol nga adunay mga itlog, dairy, gluten o refined sugar, nga maghimo niini nga mga vegan, walay gluten, putli nga asukar ug, usa ka gamay nga mahika.
Tan-awa usab:
- Dugang nga mga Sugar Recipe sa Cookie
- Mas sayon nga vegan cookie recipes nga sulayan
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ka medium nga petsa
- 1 saging
- 1 1/2 ka copa nga lubi (mga tipik)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Kuhaa ang mga gahong gikan sa mga petsa.
- Ibutang ang mga sangkap sa usa ka processor sa pagkaon, ug iproseso hangtud nga hapsay.
- Depende sa gidak-on sa mga petsa ug sa pagkahinog sa mga saging, mahimo nimo nga dugangan ang dugang o dili kaayo nga lubi aron makuha ang husto nga pagkamakanunayon. Ang pagsagol kinahanglan nga humay, apan dili maayo.
- Magaluto sa 325 degrees 10-15 minutos, hangtud mahuman. Ang mga kalan-on mahimong humok, apan kinahanglan nga magluto nga igo aron adunay usa ka bulawan nga kolor nga ubos ug huptan nga maayo.
Mubo nga sulat: Ang mga petsa naglangkob sa usa ka patas nga gidaghanon sa natural nga asukar, apan kini nga resipe wala maggama nga puti o puti nga asukar. Dugang pa, aron mahimong tinuod nga asukar, siguroha nga ang lubi sa lubi nga imong gigamit walay bisan unsang dugang nga asukar. Mahimo nga kinahanglan ka mamalit alang sa mga tubo nga wala'y asukar sa usa ka natural nga tindahan sa pagkaon.
Tan-awa usab: Dugang nga vegan dessert recipes
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 67 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |