Ibutang ang Kumquat-Ginger Caipirinha sa imong listahan sa mga ilimnon aron sulayan labing menos kausa sa imong kinabuhi, usa kini ka kasinatian sa dios. Kini usa ka yano nga kalainan sa popular nga Brazilian nga ilimnon nga rum, ang Caipirinha , diin ang lab-as nga kumquat ug ginger flavor sa asukar ug cachaça.
Usa sa labing maayo nga aspeto niini nga ilimnon mao nga ang kumquat adunay usa ka panahon nga kasagaran midagan gikan sa Disyembre o Enero hangtud sa Marso o Abril, mao nga kini usa ka talagsaon nga gamay nga ilimnon aron sa pagdala sa kainit sa adlaw ngadto sa tingtugnaw .
Makaparepresko ug komplikado ug, tungod kay kini nagsalig sa mga lab-as nga lami, kinahanglan nga himoon uban sa usa ka premium cachaça. Ang maayo nga cachaça nahimong mas sayon sa pagpangita ug mga tatak sama sa Leblon nga nahimong mas kasagarang mabatonan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounces nga Leblon Cachaça
- 5 kumquats, ginunting
- 1 1/2 - 2 Tablespoon superfine sugar
- 1 teaspoon nga tinadtad,
- presko nga ginger
- Gikan sa kumquat alang sa garnish
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga kumquat, luya ug asukar ngadto sa usa ka moderno nga bildo .
- Maayong pagkalot .
- Pun-i ang baso sa yelo, dayon idugang ang cachaça.
- Pag-agay o pag-uyog kini .
- Hosanay uban sa usa ka slice sa kumquat.
Recipe sa maayong kabubut-on: Leblon Cachaca
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 203 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 18 mg |
| Carbohydrates | 46 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 3 g |